Home | Fotogaléria | Interaktívna mapa | Download | Kontakt
HU | SK | EN | DE

Vodná turistika na Bodrogu

Spoznajte prírodné bohatstvo a zázračný vtáčí svet Medzibodrožia, vydajte sa na výlety do okolia, objavte chuť tunajšej kuchyne a arómu tokajských vín, navštívte kultúrne podujatia v obciach regiónu, kde Vás očakávajú počas celého roka.

Najvýznamnejším článkom tunajšieho regiónu je rieka Bodrog, rozdeľujúca a súčasne spájajúca dediny a mestá, regióny. Na ľavom brehu rieky čaká na objaviteľov svojich skrytých pokladov Medzibodrožie, na pravom brehu zasa súčasť Svetového dedičstva, pahorky Tokajského podhoria a na nich rodiace sa víno osviežujú oko a dušu návštevníka. családi kenuzás a Bodrogon Táto rozmanitá krajina početných možností ponúka mimoriadne vhodné podmienky pre vodnú turistiku: pomalý tok rieky, bujné rastlinstvo, spleť vyvrátených stromov a rôznorodosť vtáctva očarí každého návštevníka. Vodná turistika na Bodrogu je stále populárnejšia, z roka na rok pribúda tých, ktorí sa v kanoe alebo inom člne pustia na vodné cesty. Mnohých priťahuje krása krajiny a rieky, ako aj historické pamätihodnosti okolitých miest a obcí. Kanoistika je rekreačná aktivita uprednostňovaná hlavne mládežou, ale turistické kancelárie v regióne ponúkajú stále viac takých výletov, ktoré zaujmú aj staršiu generáciu či celé rodiny. Športovejšie typy s dobrou kondíciou si môžu zorganizovať aj niekoľkodňové cesty, kedy počas jedného dňa možno veslovať 20-25 kilometrov. Pre staršiu generáciu a rodiny ponúkame vodácko-gastronomické podujatia, kde sú krátke úseky na vode prerušované ochutnávkou miestnych špecialít.

Nezávisle od spôsobu dopravy, či už sme prišli železnicou, po ceste alebo po rieke, ihneď po príchode do Medzibodrožia návštevník zacíti harmonickú jednotu prírody a ľudského diela. Vyvinula sa rozvinutá viacvrstvá infraštruktúra pohostinských služieb, schopná uspokojiť prakticky všetky požiadavky návštevníkov na zodpovedajúcu úroveň ubytovania a staravovania. Ochutnávka tokajských vín býva nezabudnuteľným zážitkom v programe tunajších návštevníkov.

Tepelná mapa Maďarska

Heat Map

Bodrogköz